Тимошівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

імені Кароля Шимановського

НАКАЗ

24.10.2018 №113

Про правила користування мобільними

телефонами, планшетами, ноутбуками

під час навчально-виховного процессу

Мобільний телефон сьогодні є неодмінним атрибутом практично кожної людини. За допомогою сучасних пристроїв зв’язку можна не лише розмовляти, а й користуватися Інтернетом, проводити фото та відеозйомку, математичні розрахунки тощо. Однак у навчально-виховному процесі він має як позитивні, так і негативні чинники використання.

До позитивних належать:

— Можливість спілкування дітей із батьками у будь-який час;

— Сучасні інформаційно-комунікаційні можливості.

До негативних належать:

— Можливість використання мобільного телефону для списування;

— Вплив мобільного телефону на стан психічного та фізичного здоров’я школяра;

— Відволікання учнів від навчання, а вчителя — від викладання;

— Використання телефону як засобу фото- та відеозйомки штучних сцен насилля (такими матеріалами нині заповнені Інтернет-сайти);

— Використання телефону як засобу аудіозапису або аудіопрогравача на уроках.

Сучасні негативні тенденції викликають занепокоєність громадськості органів управління освітою.

Із метою підвищення рівня організації навчально-виховного процесу

НАКАЗУЮ:

1. Користуватись мобільними телефонами, планшетами, ноутбуками під час проведення навчальних занять лише із погодженням класних керівників та вчителів-предметників.

2. Затвердити правила користування мобільним зв’язком в школі учасниками навчально-виховного процесу.(додаток 1)

3. Покласти відповідальність за дотримання правил користування мобільним зв’язком під час навчально-виховного процесу в школі на заступника директора з навчально-виховної роботиНебилицю Л.М.

4. Заступникові директора з виховної роботиЩекань М.С.:

4.1. Забезпечити ознайомлення учнів закладу із правилами користування мобільним зв’язком під час навчально-виховного процесу.

4.2. Проводити виховні бесіди щодо формування в учнів культури користування мобільним зв’язком (і поза межами школи).

4.3. Забезпечити контроль за виконанням правил користування мобільним зв’язком учасниками навчально-виховного процесу.

4.4.Організувати проведення інформаційно-профілактичних заходів щодо ознайомлення учнів та їх батьків із впливом мобільного зв’язку на стан психічного та фізичного здоров’я людини.

5.Класним керівникам:

5.1. Ознайомити учнів та їхніх батьків із правилами користування мобільним зв’язком під час навчально-виховного процесу.

5.2. Систематично обговорювати використання мобільного зв’язку на батьківських зборах.

5.3. Формувати в учнів культуру користування мобільними телефонами, планшетами.

5.4. Забезпечити ознайомлення учнів та їхніх батьків із впливом мобільного зв’язку на стан психічного та фізичного здоров’я людини.

5.5. Забезпечити ознайомлення учнів та їхніх батьків (під підпис) про те, що відповідальність за збереження мобільного телефону на території закладу несе його власник.

6.Педагогічним працівникам:

6.1. Особистим прикладом виховувати в учнів культуру користування мобільним зв’язком.

6.2. Використовуючи міжпредметні зв’язки, ознайомлювати учнів із впливом мобільного зв’язку на стан психічного та фізичного здоров’я людини.

7.Усім учасникам навчально-виховного процесу взяти до відома, що відповідальність за збереження мобільного телефону на території закладу несе його власник.

8. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника директора з навчально-виховної роботиНебилицю Л.М.

Директор школиЮ.А.Погорілий

З наказом ознайомлені

Небилиця Л.М. Щекань М.С. Федоренко А.В.

Покуль Л.Д. Левченко М.А. Кузько Н.І.

Монзуль С.Л. Погоріла С.О. Бірченко Т.В.

Булах Т.Д. Серга Т.В. Костенко Ю.О.

Таран В.П. Жиленко О.О. Войцехівська Є.В.

Коваль І.О.

Додаток 1 до наказу по школі

від 24.10.2018 № 113

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ЗВ’ЯЗКОМ

Знання і виконання Правил мобільного етикету – це ознака вихованості та високої культури спілкування абонента. Адміністрація школи, учнівське самоврядування та батьківський комітет радить усім абонентам мобільного зв’язку дотримуватися розробленого нами мобільного етикету, який допоможе гармонійно поєднувати особисту свободу абонента та повагу до інтересів оточуючих:

· Ми вимикаємо телефон або переводимо телефон під час занять у режим «без звуку», тому що ми виховані, поважаємо себе, друзів та вчителів. А використання послуг «Голосова пошта» або «Хто дзвонив» не дозволить пропустити жодного дзвінка від друзів та батьків. На вимогу вчителя необхідно покласти телефон у вказане місце і отримати його по закінченню уроку.

· Ми знаємо, що під час проведення уроків суворо забороняється використання мобільних телефонів.

· Ми знаємо, якщо ж ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам учня.

· Ми знаємо, якщо нам необхідно зв’язатись з кимсь по телефону, то ми можемо зробити це на перерві.

· Ми знаємо, що знаходячись в школі, потрібно брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаємо своє робоче місце.

· Ми знаємо, що у випадку крадіжки телефону, пошук його не входить у компетенцію дирекції школи чи вчителів, відповідальності за збереження їх вони не несуть.

· Ми знаємо, що якщо учні і користуються телефоном, то виключно як засобом зв’язку, а для цього достатньо телефонів найпростіших моделей.

· Ми знаємо, що в школі суворо забороняється фотографувати або знімати на відео, бо наявність камери є певним стимулом до створення штучних сцен образ і приниження в учнівському середовищі, що негативно впливає на навчально-виховний процес.

· Ми запитуємо дозволу, перш ніж когось сфотографувати або зняти відео на свій мобільний, тому що поважаємо приватне життя інших людей.

· Ми поважаємо право людини на особисте життя – не читаємо текстові повідомлення й не переглядаємо список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.

· Ми вимикаємо мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» – наприклад, у літаках чи у медичних закладах.

· Ми не користуємось мобільним телефоном у тих лікарнях, де є апарат життєзабезпечення, адже йдеться про життя людей. Радіохвилі, які випромінює мобільний телефон, можуть завадити роботі медичної апаратури.

· Ми пам’ятаємо, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Наш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рингтоном) і ми зможемо спокійно насолоджуватись враженнями.

· Ми обираємо такі рінгтони, які будуть приємні нам і не турбуватимуть оточуючих.

· Ми встановлюємо мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли відпочиваємо разом з іншими людьми.

· Ми переводимо мобільний телефон у режим «Без звуку» перебуваючи в бібліотеці, а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляємо не голосно і лише по суті справи.

· Якщо під час вистави або в бібліотеці нам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимикаємо сигнали клавіатури.

· У громадських місцях, а саме: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагаємосься розмовляти з мобільного телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.

· Ми уникаємо встановлення таких рингтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).

· Ми знаємо, що некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.

· Ми здійснюємо тестування власного телефону на рівень гучності, рингтонів вдома, а не в громадських місцях.

· Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик – наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.

· Небажано дзвонити людині по робочих питаннях на мобільний телефон у його вільний час, а саме до початку й після завершення офіційного робочого дня, а також на вихідні й свята. На особисті дзвінки також існують обмеження з 9.00 ранку до 21.00 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмовляти недовго й по суті.

· Ми розповідаємо про правила мобільного етикету своїм друзям.

Кiлькiсть переглядiв: 443

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Тимошівська філія І ступеня імені Кароля Шимановського комунального закладу "Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області"

Адреса: Черкаська область, Кам’янський район, с.Тимошівка,

вул. Героїв Майдану 16
Поштовий індекс: 20815
Телефон: (04732) 92–2–40
E-mail: Shumanovskiy@ukr.net

Дата останньої зміни 22 Травня 2021

Цей сайт безкоштовний!