З метою вивчення історичного минулого рідного краю та своєї місцевості, історико–культурних надбань українського народу, популяризації серед учнівської молоді національної культурної спадщини, розширення роботи по туристично-краєзнавчому напрямку в школі створено краєзнавчий центр, який охоплює наступні напрямки:

- народознавчий – музей етнографії та народознавства «Українська світлиця»; галерея вишитих картин майстринями села Тимошівки;

- краєзнавчий – музей життя і творчості польського композитора Кароля Шимановського;

- патріотичний – Куточок Бойової Слави;


/Files/images/muzey/galereja.png

Музей „Краєзнавчий центр”при Тимошівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів був зареєстрований при Головному управлінні освіти і науки Черкаської облдержадміністрації в 2006 році. Учителі та учні школи зібрали чимало цікавих експонатів. Ця робота триває і зараз. Нещодавно краєзнавчий центр було поповнено галереєю вишитих картин, створених митцями села Тимошівка. Вже зібрано близько сорока полотен і галерея постійно поповнюється. Це наша перспектива.

При шкільному музеї „Краєзнавчий центр” систематично здійснюється пошуково-краєзнавча робота. Пошук завжди супроводжується дослідницькою діяльністю, в результаті якої в учнів формуються такі риси:

  • допитливість;
  • цілеспрямованість;
  • наполегливість;
  • ініціативність;
  • спритність, винахідливість;
  • оригінальність;
  • вимогливість, прагнення не задовольнятися приблизнимивідомостями, а уточнювати, добиратися до суті,враховувати думку фахівців;
  • повага до себе, відчуття до спільної справи,самоствердження;
  • історична свідомість;
  • поняття часу, відчуття епохи;
  • ставлення до предметного світу (експонатів);
  • музейна культура.

Пошук захоплює. Пошукова робота – це альтернатива бездуховності. Учні з гордістю представляють свій пошуковий матеріал, відчуваючи причетність до музейної справи. Роблять припущення, обґрунтовують свої думки. Потім розглядають різні питання й проблеми. Навіть коли припущення бувають надто фантастичні за змістом, ніхто не кепкує. Розпочинається дискусія, в процесі якої народжується істина. І тоді пізнання історії рідного краю приносить насолоду, викликає гордість за історичне минуле українців.


/Files/images/muzey/kotochok.png

Шкільний музей – особливий краєзнавчий центр, де учні представляють експонати, проводять оглядові та тематичні екскурсії. Також використовуємо їх при проведенні відкритих уроків та виховних заходів.

Музей Кароля Шимановського– це духовна скарбниця історії нашого села. Історія створення музею нерозривно пов‘язана з біографією та творчістю видатного польського композитора Кароля Шимановського, який народився 3 жовтня 1882 року в селі Тимошівка. Учні та вчителі школи зібрали чимало цікавих експонатів, які знаходяться в музеї. Але на цьому ми не зупиняємося, ведемо й далі пошукову роботу.


/Files/images/muzey/muzej.png

До нашого музею постійно приїздять гості не тільки з України, а і з Польщі, Росії, Франції. Музей Шимановського відвідали Єжи Станкевич – голова Краківського відділення спілки композиторів Польщі, Станіслав Кравчинські – ректор Краківської музичної академії, Малгожата Яніцка-Слиш – заступник декана академії, кандидат історичних наук, викладач кафедри історії та етнології України – Лавріненко Назар Петрович, пан Рафаїл Вольський - начальник консульського відділу посольства республіки Польща, пані Дорота Дмуховська - консул консульського відділу посольства республіки Польща, Геннадій Ліневич - голова правління польського культурного центру ім. Кароля Шимановського в м. Черкаси.

В червні 2010 року школі присвоєно ім‘я Кароля Шимановського. В червні 2011 року підписано угоду про співпрацю між польською школою (м. Сулеювек) та Тимошівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Це дасть змогу вести пошукову роботу не тільки в України, а й за її межами.

В жовтні 2012 року на базі школи проводилась обласна краєзнавча конференція, присвячена 130-річниці від дня народження Кароля Шимановського. Директор школи виступив з доповіддю «Кароль Шимановський і Тимошівка».

Музей етнографії та народознавства– це коріння дерева історичного буття. Від того, як наші учні знатимуть історичне минуле, залежатиме розвиток стовбура – сучасності та майбутнього – гілля, так само, як ріст дерева залежить від життєдайної сили коріння. І сила цього відчуття вимірюється гіллястою кроною, її цвітінням і плодами./Files/images/muzey/muzej1.png

В музеї знаходяться орнаментовані вишивки на одязі, рушниках, покривалах, подушках. Експонується ціла колекція гончарного посуду. Посуд має орнамент. У різні часи вважалося, що орнаментований посуд має магічну силу. Він виконував роль внутрішніх кордонів від проникнення до хати ворожих сил, тому його ставили при вході на миснику, над дверима на палицях, біля печі, під лавами. Наші предки пронесли свої магічні вірування й переконання через віки. І завжди з великою повагою ставилися до національних традицій і нам заповідали. Під час дослідження та вивчення історичного матеріалу для створення шкільного музею учні використовували знання, отримані на уроках української та світової літератури. Отже використовували енергетичні гуманітарні джерела, які допомагають зберегти в пам‘яті дитини культурно-історичні традиції, виховують шанобливе ставлення до державних святинь, української мови і культури, розкривають традиції та побут українців.

Проведення ряду виховних заходів у школі сприяє формуванню у дітей патріотичних цінностей особистості. Важливу роль у цьому відіграє

Куточок Бойової слави, де класні керівники та класоводи проводять бесіди і виховні заходи відповідного змісту. Волонтерський загін поповнює куточок новими матеріалами, спогадами про минуле лихоліття. Учні школи не забувають Братську могилу та Обеліск слави. Цікаво та змістовно проходять зустрічі з очевидцями Великої Вітчизняної війни.

Сьогодні ми твердо знаємо, що викликати в учнів інтерес до історії та історичного краєзнавства можна, зацікавивши їх дослідно-пошуковою роботою, розвинувши в них почуття гордості й патріотизму на музейних уроках та виховних заходах.

Кiлькiсть переглядiв: 989

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Тимошівська філія І ступеня імені Кароля Шимановського комунального закладу "Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області"

Адреса: Черкаська область, Кам’янський район, с.Тимошівка,

вул. Героїв Майдану 16
Поштовий індекс: 20815
Телефон: (04732) 92–2–40
E-mail: Shumanovskiy@ukr.net

Дата останньої зміни 22 Травня 2021

Цей сайт безкоштовний!